Універсальне меню для рибалки
Про їжу на риболовлі потрібно подбати завчасно. Адже хороша риба водиться там, де не водяться люди. І щоб не виникла ситуація, коли чогось не вистачає – краще подбати про все наперед.
Як спланувати свій раціон
Планувати свій список продуктів на рибалку потрібно в залежності від того наскільки і як далеко ви їдете. Якщо це на кілька годин, то можна обійтися і перекусом-батончиком, головне – не забути взяти воду. Якщо це на день чи кілька днів – то треба все продумати. Їжі треба брати з розрахунком «трішки більше», ніж зазвичай їсте. Бо на свіжому повітрі завжди більші витрати енергії та й сама рибалка – процес енергозатратний. Також врахуйте, що може похолодати, що певну частину часу, можливо, проведе в воді. А це потрібно буде компенсувати калоріями.
Що варто брати
Під час рибалки мало є часу, щоб відволікатися на приготування їжі. Звісно, якщо це справжня рибалка, а не пікнік на березі озера. Тому краще брати розраховувати на страви, які швидко готуються і будуть поживними. Зазвичай рибалки беруть з собою різні консерви, тушківки, сухпайки, овочі, хліб, щось «погризти» (сухарики тощо). Це непоганий варіант, який можна вдало урізноманітнити сублімованими стравами як James Cook. Сублімати – варіант дуже практичний, адже вони швидко готуються, поживні і урізноманітнюють меню. Це ж повноцінні гарячі страви, а не просто «сухом’ятка». І вони мають перевагу в тому, що займають мало місця і не потребують посуду: приготувати можна прямо в термоупаковці.
Від чого краще відмовитися
Не варто брати продуктів, що швидко псуються. На кшталт:
- майонезу;
- соусів;
- кетчупу;
- молочних продуктів.
Приготовані наперед страви теж краще залишити вдома, бо без холодильника вони можуть швидко попсуватися і змінити усі плани на риболовлі. Улюблені котлетки краще, все-таки, їсти вдома.
Як скласти меню на кілька днів риболовлі?
Кількість прийомів їжі порахуйте залежно від тривалості вашої рибалки. Використовуйте таку формулу: на день потрібно мати три основні прийоми їжі плюс один-два перекуси. На сніданок часто стараються приготувати щось солодке або легке. Обід, зазвичай, є основним прийомом їжі, коли всі стараються харчуватися комплексно. На рибалці краще під час обіду не обмежитися однією поживною стравою. А вже на вечерю з’їсти дві страви з бутербродами чи чимось солодким. Як перекус – можуть підійти бутерброди з чаєм чи кавою або енергетичні батончики.
І не забудьте про дорогу до дому: заплануйте прийом їжі перед цим, щоб не крутити кермо голодним.
Отож, збираючись на рибалку добре все сплануйте, щоб і не везти зайвого, та не залишитися голодним. Візьміть із собою James Cook, щоб ви могли спокійно насолоджуватися улюбленим заняттям, а їжа була винагородою після важкого дня.