Підбірка геотрекерів для походів у гори.
Нарешті прийшов час поговорити про це. Про навігатори.
Незалежно від того, чи ви розвідуєте нові маршрути в горах, чи гуляєте незнайомим містом -надійний навігатор-це основа при плануванні мандрівки. Ми оглянули і протестували декілька популярних додатків для смартфону і готові поділитися з вами своїм досвідом.
Зразу скажемо, що використовуємо лише базові функції програм-навігаторів, тож якісь переваги чи баги могли залишитися поза нашою увагою.
Основними критеріями оцінки для нас є:
Додаток повинен бути надійним – не підвисати, відображати достовірну інформацію.
Додаток повинен бути простим і зрозумілим у використані.
Додаток повинен бути не російського походження.
Ось перелік та короткий опис оглянутих нами навігаторів:
- – cz – додаток від чеських розробників, має в інтерфейсі українську мову. Є можливість завантаження офлайн карт за регіонами, побудови маршрутів з кількома зупинками. Доволі зручний у орієнтуванні, відображаються джерела та місця для наметів. Є можливість
- обирати піший, велосипедний чи автомобільний маршрут, записувати трек. Досить адекватно розраховує час на дорогу, має непогане з’єднання з GPS
сигналом. Значним плюсом цього додатку є його безкоштовність. З мінусів -не завжди відображав всі альтернативні траверси, на карті було позначене джерело яке насправді виявилося пересохлим. Іноді, особливо при першому наборі у пошуку, не знаходить місце, якщо його назву набрати кирилицею, проте при наборі цієї ж назви латинкою -все гаразд. В цілому -простий, зручний, достатньо інформативний додаток. Рекомендуємо. - OsmAnd – містить весь набір опцій, що і попередній, але має набагато більше можливостей для індивідуальних налаштувань карти: відобразити, чи забрати ізолінії, , затінити рельєф, можливість вибирати що саме потрібно підсвітити на карті (воду, визначні пам’ятки, заправки, продуктові магазини тощо), накладання на ваш трек карт Microsoft Maps, Microsoft Earth та інших -дуже багато функцій. На каналі «Про Походи» є цілий огляд про те, як налаштувати під себе цей додаток (посилання тут : https://www.youtube.com/watch?v=l-9x5UCa33Y). Єдиним недоліком є те, що безкоштовно завантажити можна до 7ми карт. Більша кількість карт та значна частина опцій доступна у платній версії. Співзасновниками навігатора є білорус і українець, один із офісів та частина команди станом на 2023 рік працюють у Києві.
- Український додаток «В похід Карпатами» – геотрекер по Карпатах від вітчизняного виробника. Може, ми трохи не розібралися, але в нас він добряче підвисав і не завантажувались карти. Тож прямо на маршруті ним користуватися було незручно. Але якщо ви лише плануєте похід і не впевнені стосовно того, яку складність обрати чи як розрахувати час на проходження і з якого вокзалу стартувати – він вам точно допоможе. Відображає вже розроблені маршрути із вказанням тривалості, рівня складності, відео огляду треку на Google Earth . Містить посилання на прогноз погоди, інформацію про цікаві місця та фото краєвидів. Що приємно – на маршрутах позначено колиби та вказівники. Також є форум, де можна ставити питання чи ділитися враженнями і фотографіями з походу. Додаток безкоштовний, надає інформацію лише про Українські Карпати.
- Komoot – скажемо чесно, цим додатком не користувалися у походах особисто, проте маємо про нього кілька позитивних відгуків. Засновником є Джонас Спенглер. Геотрекер орієнтований на бігунів, велосипедистів та піших туристів. Можна створювати маршрути та ділитися ними, створювати спільні треки, стежити за іншими мандрівниками. Синхронізується із пристроями Smart Watch. При побудові маршруту надає його детальний аналіз : перепад висот, складність, очікувану середню швидкість. Є можливість записувати трек.
Сподіваємося, стаття буде вам корисною.
Мандруйте безбечно, обирайте зручний і надійний додаток із нашого переліку, або ж поділіться в коментарях, яким геотрекером користуєтеся ви і з якими його перевагами та недоліками стикалися під час подорожей.